Олег Сенцов: якнайшвидше слід приймати законопроєкт про захист політв’язнів

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

Колишній політв’язень й один із засновників платформи «Звільнення в’язнів» (створено для захисту прав та звільнення ув’язнених унаслідок політичних переслідувань) Олег Сенцов відзначив, що звільнили з в’язниць найбільш медійних, найбільш відомих українців. Але в’язнів стає більше щодня, бо агресія Росії триває досі. Учасники платформи займаються питанням звільнення в’язнів, тому «політв’язні Кремля» нині на волі.

Скільки будуть ув’язненими ті, хто знаходяться у в’язницях і СІЗО — невідомо. Адже агресія Росії ще довго триватиме. Запропонований законопроєкт стосується тих, хто за ґратами. Це політична колізія, що його не прийнято, то ж роботу треба пришвидшити.

Також Олег Сенцов звернувся до Офісу президента з вимогою доопрацювати законопроєкт, якщо є така потреба. За сім років війні відсутні закони про захист ув’язнених. А ще є люди, які виходять на свободу тихо та живуть тихо, про яких турбуються лише активісти. Потрібно підтримати на державному рівні політв’язнів. Тому слід якнайшвидше приймати законопроєкт.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

16 + 14 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля