Об’єднання направило медичні й продовольчі посилки ще для 5 в’язнів Кремля

Громадська організація «Обєднання родичів політвязнів Кремля» усіма можливими засобами допомагає українським політичним в’язням у Росії. На черговому засіданні у квітні члени правління об’єднання ухвалили рішення про надання фінансової допомоги родинам 19 політв’язнів. Та перші посилки з продуктами медикаментами, харчування, побутовими засобами й одягом вже направляються до заарештованих.

Так, незаконно ув’язнені окупантом українці у Криму та Росії з кінця квітня отримують посилки від Громадської організації «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля».

Надається допомога в СІЗО № 5 управління ФСВП по Краснодарському краю безробітному Олександру Марченку, засудженому до 10 років колонії суворого режиму за нібито «шпигунство». Він потребує постійного приймання ліків через перенесене онкологічне захворювання та низку проблем зі здоров’ям, отриманих у полоні бойовиків. За словами уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, стан здоров’я Олександра значно погіршився: адвокати та рідні передають необхідні медпрепарати, але адміністрація виправної установи не надає їх Марченку, а також він не проходив кваліфікований медогляд.

Для журналіста-фрилансера проєкту «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка в СІЗО № 1 м. Сімферополь відправлена посилка з продуктами, ліками й засобами першої необхідності. Затриманий Владислав за буцімто «розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб» на окупованому РФ півострові Крим. Верховний суд Криму 26 травня відхилив апеляцію на продовження арешту Єсипенку — про це повідомила його дружина Катерина Єсипенко. То ж Владислав залишиться до 11 липня 2021 р. під арештом у СІЗО. Як зазначила Катерина, її чоловік почувається нормально, займається спортом в СІЗО та регулярно отримує посилки від близьких.

А до ВК-102 у м. Сімферополь відправлена посилка з найнеобхіднішими продуктами й ліками для Андрія Захтея — виконроба та таксиста, засудженого до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму та штрафу. Засуджено його нібито у «справі диверсантів», що буцімто планували здійснити теракти на об’єктах туристичної й соціальної інфраструктури півострова Крим. Стан здоров’я Андрія — незадовільний. Його турбують біль у спині (як наслідок жорстокого затримання та тортур окупантів), геморой (потребує найшвидшого оперування, оскільки жодні ліки не допомагають — їх неможливо привезти через карантин у колонії), головний біль, погіршення зору й стану зубів.

Засудженому на 8 років колонії загального режиму Геннадію Лимешку, який воював добровольцем та за контрактом у складі ЗСУ, відправлена посилка у ФКУ ВК-6 управління ФСВП Росії по Ставропольському краю. Його засуджено нібито за незаконне придбання, зберігання й носіння вибухових речовин. Дружина ув’язненого Ірина Лимешко розповідає, що телефонні дзвінки забороняє адміністрація колонії, а листи доходять через два-три місяці, одночасно інколи зникаючи. Опалення та вода у приміщенні — відсутні. Узимку в’язні повсякчас хворіли на респіраторні захворювання. Харчування жахливе, а туалет розташований на дворі. У самого Ігоря Лимешка проблеми із зубами та суглобами після побиття і пропускання струму через усе тіло.

Також здійснено перекази на особистий рахунок у колонії ФКУ ВК-11 ГУ ФСВП Росії по Нижньогородської області для Ігоря Кіяшка — юриста та адвоката, ув’язненого на 8 років колонії суворого режиму. Його засуджено немовбито за спробу контрабанди військового обладнання і шпигунство. Близько двох тижнів померла Ігорева мама, тому ув’язнений перебуває у важкому психологічному стані.

Загалом у 2020 році «Об’єднанням родичів політв’язнів Кремля» надіслало більш ніж 70 українським політичним в’язням понад 135 посилок з продуктами та ліками. Організація докладає усіх зусиль для боротьби за звільнення політв’язнів в Україні й закордоном, захисту їх свобод та прав, соціалізації й реабілітації після їх звільнення.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

14 − two =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля