Правління Об’єднання направило гроші на передачі ще 4 політв’язням та відзвітувало про діяльність у 1 кварталі 2021

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля бореться за звільнення ув’язнених, добивається захисту їх свобод і прав. Пріоритетними в діяльності руху є підтримка політв’язнів через формування посилок з продуктами, ліками та одягом, а також інформаційні й адвокатські заходи на підтримку якнайшвидшого звільнення незаконно ув’язнених Росією українців.

24 травня 2021-го відбулося чергове засідання правління Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Участь взяли голова організації Ігор Котелянець та члени правління Марина Кіяшко, Марина Трофіменко, Петро Вигівський. Керівники прийняли рішення про надання допомоги ще чотирьом політв’язням за заявами їх рідних та відзвітували про діяльність Об’єднання у першому кварталі 2021 року.

У своїй доповіді щодо виконання «Стратегічного плану на 2021-2023 роки» голова організації Ігор Котелянець зазначив, що діяльність об’єднання провадиться у п’яти напрямках: робота над нормативно-правовою базою, зокрема щодо ухвалення закону про соціальну та правову підтримку політв’язнів; посилення медійності теми; сприяння міжнародній підтримці; пошук і підтримка ресурсності об’єднання для забезпечення роботи організації та матеріальної підтримки політв’язнів; координація правозахисників і міжнародних організацій.

У Музеї історії Києва двічі проводилася виставка «Crimea is here» — 13-22 березня та 3-10 травня. Присвячена вона українським політв’язням Кремля і сьомій річниці окупації Криму. Художники з кримських міст Маша Куліковська, Krolikowski Art, Саша Ковальова, Валерій Ведута, Віталій Фоменко поділилися спогадами про півострів, власними почуттями та емоціями. Організатор виставки — Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, партнери – посольство Великої Британії в Україні, уряд Канади, Некомерційна організація США «Національний фонд на підтримку демократії», агенція культурного менеджменту «Port.agency». На офіційне відкриття виставки, 12 березня, завітали заступник посла Великої Британії Ніколас Херрокс, радник з політичних справ посольства Канади в Україні Руслан Кац, постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров, родичі політв’язнів, правозахисники, митці, журналісти.

У напрямку інформаційно роботи об’єднання провело рекламну кампанію своїх соціальних проєктів у соцмережі «Фейсбук» і на станції метро «Театральна» у м. Київ. З початку 2021 року організацією проведено 20 програм про українських політв’язнів Кремля «Звільніть наших рідних» на Громадському радіо. Програми виходять щочетверга о 20:07. Їх можна не тільки слухати, але й дивитися на фб-сторінці

«Об’єднанням родичів політв’язнів Кремля» підготовлено звернення до Конгресу США. Завдяки співпраці з Центром громадянських свобод отримана відповідь про організацію у конгресі слухань щодо політичних в’язнів Кремля. Також направлені звернення до посольств Франції, Німеччини, Польщі на підтримку ув’язнених Росією українців та їх родин.

Під час акції «Листи політв’язням» українці протягом березня-травня підписали й направили близько 500 листів арештантам. Унаслідок такої уваги з боку спільноти співробітники місць утримання бояться знущатися з ув’язнених українців, відповідно це може уберегти політв’язнів від насильства. Самі листи завжди стають для політв’язнів важливою психологічною підтримкою.

На платформі «Спільнокошт» Об’єднанню вдалося зібрати близько 50000 грн для посилок з політв’язням Кремля. А понад 200000 грн, отриманих як допомогу від Центру громадянських свобод, направлено на закупівлю та відправлення посилок з найнеобхіднішим для 26 ув’язнених.

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля продовжує й координацію коаліції основних правозахисних організацій України для спільного моніторингу політичних справ, ведення єдиного публічного списку політв’язнів Кремля. Організацією було проведено 5 спільних засідань.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

fifteen − eight =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля