CRIMEA is HERE: у Києві Об’єднання відкрило виставку, присвячену Криму та українським політв’язням

12 березня у Музеї Києва відбулось відкриття виставки “CRIMEA is HERE. Виставка присвячена українським політв’язням”, яку організувала ГО “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля” за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, Уряду Канади та Європейського фонду за демократію, а також у партнерстві з Port.agency. Виставка приурочена сьомій річниці окупації Криму.

На офіційному відкритті були присутні Заступник Посла Великої Британії в Україні Ніколас Херрокс, Політичний Радник Посольства Канади в Україні Руслан Кац, Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров, родичі політв’язнів, правозахисники, митці та журналісти.

«Ми раді підтримати цю виставку, яка прагне пригорнути міжнародну увагу до кримських політв’язнів і кричущих порушень їхніх прав. Цей захід є нагадуванням всім нам – представникам урядів, міжнародної спільноті та громадянського суспільства – про потребу продовжувати боротися за їхню свободу та підтримувати їх родини». – заявив Заступник Посла Великої Британії в Україні Ніколас Херрокс.

«Ми і надалі будемо тиснути на Росію, включно і через санкції, до тих пір, поки вона не змінить свої незаконні та недопустимі дії щодо окупації та анексії Криму. І я хочу сказати усім родичам сьогодні, що ми не припинимо ніколи наш тиск на Росію, поки вона негайно та без жодних умов не звільнить політичних в’язнів, яких було затримано в нелегальний спосіб». – заявив Політичний Радник Посольства Канади в Україні Руслан Кац. 

Керівник ГО “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля” Ігор Котелянець, зазначив, що:

«90% політв’язнів Кремля – це жителі Криму, або ж українці, які були ув’язнені і утримувалися на території Криму. Їх більше 100 і сьогодні їх імена, а подекуди їх долю ви зможете побачити або відчути завдяки експозиції. Цим заходом ми нагадуємо, що супротив окупації Криму триває вже 7 років, що він має ставати потужнішим і рішучішим. Що це війна, перш за все за людей. За їх життя і свободу. Ця виставка про Крим та політв’язнів в очікуванні на справедливість».

Ця виставка — для всіх, хто хоч раз був в Криму. Всіх, хто поїхав і  хто залишився. Всіх, хто вірить, що Крим — всередині кожного з нас, адже тільки так боротьба за нього може тривати”, — говорить кураторка проєкту Катя Тейлор. 

На виставці представлені роботи митців, які народилися й жили в Криму певний час, а саме Маша Куліковська, Krolikowski Art, Саша Ковальова, Валерій Ведута та Віталій Фоменко. Вони звертаються до відвідувачів крізь художню форму відеоінсталяцій, фоторобіт, скульптур та картин. Окрім перегляду експозицій, відвідувачі виставки мають змогу обрати листівку з фотографіями політв’язнів і написати їм лист підтримки. А ще, залишити власні спогади, пов’язані з Кримом на Стіні спогадів.

Відвідати виставку можна з 13 до 20 березня у Музеї Києва, за адресою: вул. Богдана Хмельницького 7. Відвідування безкоштовне. У зв’язку із локдауном виставка працюватиме також 10, 11, 12 квітня. 

Фото з відкриття виставки

Посилання на подію у Facebook

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

17 − five =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля