Про побиття Олександра Шумкова та про самопочуття Івана Яцкіна

У новому випуску програми “Звільніть наших рідних” на Громадському радіо обговорюємо кілька резонансних новин: побиття співробітниками колонії в Твері політв’язня Олександра Шумкова та стан здоров’я політв’язня Івана Яцкіна, якого нещодавно відвідав адвокат.

У гостях тітка Олександра Шумкова – Людмила, та адвокат Івана Яцкіна – Микола Полозов.

Олександр Шумков — військовослужбовець Збройних Сил України, політичний в’язень. Викрадений у серпні 2017 року, за місяць знайшовся у СІЗО Брянська. Олександра в Росії звинуватили в участі у організації «Правий сектор». Його засудили до 4 років колонії загального режиму. Олександр відбуває покарання у Тверській колонії. Там він регулярно без причин потрапляє до штрафного ізолятора, а днями стало відомо, що його побили співробітники в’язниці. 

“Олександра постійно кидають до ШІЗО, до приміщення камерного типу, до нього періодично приїжджали співробітники ФСБ РФ з Москви, з Генеральної прокуратури, які погрожували йому, адже вони говорили, що їм невигідно відпускати його живим в Україну, що він може не виїхати з Росії, що вони знайдуть якусь причину, щоб його ще позбавити свободи. Ми вважаємо, що це була просто спланована провокація для того, щоб Олександр на неї відповів. Але Сашко стримався і на цю провокацію не піддався”, – заявила у програмі Людмила Шумкова.

Іван Яцкін — український громадянин з Криму, утримується в СІЗО Лєфортово в Москві. Яцкіна затримали в жовтні 2019 року. Росія звинувачує його у державній зраді. Винним він себе не визнає. Правозахисники і адвокат Яцкіна стверджують, що він мав відкриту і активну проукраїнську позицію.

“Головна проблема цієї справи у тому, що вона засекречена. Але що стосується Івана Яцкіна, то його звинувачують у тому, що він начебто передав співробітникам СБУ України відомості з Криму про співробітників поліції, і частина з цих відомостей є державною таємницею. На підставі цього, оскільки російська влада вважає Івана Яцкіна своїм громадянином, вона закидає йому державну зраду. Якби він був не кримчанином і в нього не було б цього нав’язаного російського «громадянства», то за цими доводами його б переслідували за іншою статтею – шпигунство. А так – державна зрада у формі шпигунства”, – розповідає Микола Полозов.

Програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цій програмі, є виключною відповідальністю її авторів.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

thirteen − 12 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля