Підсумки акції “Нагадай про кожного”

Дякуємо усім, хто долучився до всеукраїнської акції “Нагадай про кожного”!

Ми продемонстрували, що українське суспільство не забуває про політв’язнів, полонених і зниклих без вісти на війні. Ми будемо виходити на подібні акції до того часу, поки на свободі не опиниться кожен бранець Кремля.

Під час акції ми висунули до влади низку вимог:

1. Прийняття закону про полонених, який законодавчо фіксує правовий статус та закріплює необхідну соціальну допомогу;
2. Прийняття закону про воєнні злочини, що дасть змогу імплементувати норми міжнародного права, у такий спосіб підтвердивши спроможність України судити за міжнародні злочини, які є загальновизнані у світі, до яких не застосовують строків давності;
3. Забезпечити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих безвісти, яка вже не функціонує близько двох років, та дати змогу представникам родин зниклих безвісти брати участь у засіданнях;
4. Визначити відповідальну особу при Офісі Президента з питань полону та зниклих безвісти для покращення комунікації і координації між родинами полонених та зниклих безвісти, експолоненими та державними органами;
5. Забезпечити працівникам СБУ ефективну роботу у питанні збору інформації щодо обміну та правової оцінки дій звільнених. Не секрет, що звільняють не лише героїв. Були неодноразові випадки, коли звільняли організаторів “референдумів”, катівників на підвалах. Такі злочинці мають нести покарання.

У ході акції в Києві, перед журналістами та усіма присутніми виступили троє представників нашого Об’єднання: Петро Дудка, Марина Кіяшко і Петро Вигівський.

Через 2 дні після акції, 12 жовтня, в Офісі Президента відбулася робоча зустріч з представниками організацій, які захищають інтереси звільнених з полону, військовополонених, заручників, політичних в’язнів, зниклих безвісти та членів їх сімей.

Однією з цілей зустрічі було представлення організаторами акції “Нагадай про кожного” вимог до державних органів. Зокрема, щодо невідкладного доопрацювання законопроекту “Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України”.

На робочій зустрічі домовилися про наступне:

🔸 Представники державних органів і громадських організацій мають вичитати та доопрацювати законопроект;
🔸 16 жовтня провести спільне обговорення законопроекту;
🔸 19 жовтня Директорат з питань регіональної політики та децентралізації має доопрацювати запропоновану редакцію законопроекту;
🔸 Провести спільну презентацію фіналізованої редакції законопроекту зацікавленим державним органам та цільовим групам;

🔸 Спільно напрацювати концепцію державної політики щодо звільнених з полону, військовополонених, заручників, політичних в’язнів, зниклих безвісти та членів їх сімей, яка буде затверджена Указом Президента України.

Маємо сподівання, що процес роботи над законопроектом нарешті зрушив із мертвої точки. Братимемо активну участь у наступних робочих зустрічах та інформуватимемо про прогрес у цьому питані.

Фото: Цензор.нет

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

6 + seven =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля