Справа Віталія Марківа

У свіжому випуску програми “Звільніть наших рідних” на Громадському радіо обговорюємо справу українського нацгвардійця Віталія Марківа.

У 13 років Віталій Марків переїхав з України до Італії, однак пізніше повернувся в Україну, щоб взяти участь у Революції Гідності. Після початку війни на Донбасі він пішов добровольцем на фронт.

Віталія затримали італійські правоохоронці у червні 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та російського журналіста Андрія Миронова, які загинули внаслідок мінометного обстрілу у травні 2014 року поблизу Слов’янська.

У липні 2019 року італійський суд визнав Віталія винним. Оскарження рішення затягнулося через пандемію коронавірусу. Найближче засідання у цій справі відбудеться наприкінці вересня.

Щодо справедливості звинувачення Віталія виникають великі сумніви. Адвокат Віталія Олександр Чебаненко назвав вирок суду упередженним та заснованим на “здогадках та примарних свідченнях”.

Про справу Віталія Марківа говоримо з його адвокатом Олександром Чебаненком та авторкою документального фільму про справу Марківа Ольгою Токарюк.

Програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цій програмі, є виключною відповідальністю її авторів.

 

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

ten − one =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля