Історія політв’язня Олега Приходька

Вже з’явився другий після відновлення виходу програми випуск передачі “Звільніть наших рідних” на Громадському радіо.

Цього разу в трошки іншому складі ведучих говоримо з колишнім народним депутатом Едуардом Леоновим про політв’язня Олега Приходька.

Олег був заарештований 9 жовтня 2019 року у своєму будинку в селі Оріхове Сакського району. В ході «обшуку» у нього нібито виявили вибухові речовини, які, за словами Олега, йому підкинули співробітники ФСБ. Сама ж процедура обшуку не відповідала навіть вимогам російського законодавства.

Слідство звинувачує Олега в підготовці теракту, мовляв, він планував підірвати будівлю адміністрації міста Саки. ФСБ назвало Олега «прихильником нацистської ідеології» та «членом українських екстремістських організацій». Справа має явні ознаки сфабрикованої, а також є яскравим прикладом політичного переслідування за проукраїнську позицію в окупованому Росією Криму.

Наприкінці березня Олега незаконно етапували з Криму до СІЗО в місті Ростов-на-Дону, де він утримується донині.

Детальніше про історію Олега дізнавайтеся у випуску.

Програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цій програмі, є виключною відповідальністю її авторів.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

one × one =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля