Звернення до Першої леді України Олени Зеленської

 

Першій леді України

Олені Зеленській

ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля»

м. Київ, вул. Басейна 9-Г, офіс 26

e-mail: relativespp@gmail.com 

 

Звернення

Ми, Громадська Організація «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля», звертаємося до першої леді України Олени Зеленської в надії бути почутими.

11 місяців минуло з моменту останнього звільнення українських політичних в’язнів в РФ. За цей час періодично з’являлася інформація про нові перемовини щодо звільнення бранців Кремля. Взимку 2020 року Президент України Володимир Зеленський та представники Офісу Президента України висловили впевненість, що суспільству скоро буде надана інформація про дати можливого обміну та імена тих політв’язнів, які потрапили до списку на обмін. Втім, за півроку, що минуло з того моменту обіцяною інформацією не поділилися навіть з родичами політв’язнів.

Протягом останніх двох місяців керівник Офісу Президента Андрій Єрмак вже двічі заявляв про новий можливий обмін, який може відбутися вже незабаром. Родичам політв’язнів неможливо звикнути до того, що подібні «анонси» не справджуються. Кожна така заява спочатку запалює в наших серцях надію на повернення рідних, однак відсутність результату щоразу нещадно їх розбиває.

Вже кілька місяців ми намагаємося вийти на контакт з Офісом Президента України для того, щоб дізнатися на якому етапі перебувають перемовини щодо звільнення політв’язнів, яким чином і ким саме формуються списки, а також розповісти про нагальні проблеми, з якими зіштовхуються родичі бранців Кремля й у вирішенні яких влада зобов’язана допомагати. Усі наші запитання та запити залишилися без уваги та конструктивних відповідей з боку Офісу Президента.

В одному зі своїх інтерв’ю Ви сказали, що перша леді має можливість спілкуватися з тими, хто близький до влади. Також, Ви наголосили, що вбачаєте себе у ролі посередника між суспільством та владою, тим самим бажаєте допомогти налагодити якісний та конструктивний діалог між ними.

Ці Ваші слова, підтвердженні активністю у вирішенні різних гуманітарних питань та приверненням уваги до соціальних проблем, викликають надію, що завдяки Вам нас нарешті почують.

ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» звертається до Вас із проханнями:

  • Провести зустріч із родичами українських політв’язнів, на якій обговорити нагальні проблеми врегулювання соціальної та правової допомоги незаконно засудженим у Росії громадянам України та членам їхніх сімей;
  • Посприяти встановленню перманентної комунікації між Офісом Президента та рідними бранців Кремля;
  • За допомогою наявних ресурсів актуалізувати у суспільній площині тему потреб політв’язнів та їхніх родичів.

 

З повагою та сподіваннями на Вашу допомогу,
Родичі українських політв’язнів

 

27 серпня 2020

 

 

 

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5 × 5 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля