Літачки для Валентина Вигівського: акція підтримки політв’язня Кремля

3 серпня на Майдані Незалежності відбулась акція «Літачки для Валентина» на підтримку українського політв’язня в РФ Валентина Вигівського. В цей день йому виповнюється 37 років. На жаль, це вже шостий День Народження, який Валентин змушений зустрічати у російський в’язниці за понад 1500 кілометрів від дому.

17 вересня 2014 року Валентин поїхав до Криму, щоб допомогти своїй знайомій з кола авіалюбителів. Він планував передати їй кошти буцімто на лікування дідуся, після чого одразу повернутися додому. Однак, вже на вокзалі в Сімферополі Валентина затримали співробітники ФСБ і так званої «кримської самооборони». Батьки Валентина близько місяця не могли дізнатися що трапилося з їхнім сином.

Справа Валентина Вигівського особлива тим, що матеріали до неї засекречені, а отже ніяких деталей «правосуддя» дізнатися практично неможливо. У грудні 2015 року його приговорили до 11 років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві.

Батько Валентина Петро Вигівський переповів слова сина про те, що до нього неодноразово застосовувалися тортури, а умови утримання вкрай суворі: «Свого часу Геннадій Афанасьєв описав через які тортури він пройшов. Я колись Валентину написав про це. Він сказав, що знає, оскільки сам через все це пройшов».

Ці слова резонують зі сказаними сьогодні учасником акції та колишнім політв’язнем Олегом Сенцовим: «Та система зроблена для того, щоб принижувати, щоб ламати. Він не ламається. Це приклад для всіх нас справжнього громадянина, справжнього чоловіка. Я дуже сподіваюсь, що всі наші хлопці, Валік, повернуться додому».

Сьогоднішня акція мала на меті підтримати Валентина та його рідних, а також показати, що ми нізащо не перестанемо боротися за кожного українського бранця Кремля.

«Надія на його звільнення чи обмін у нас не зникає. Чекаємо на нього, так як і всі інші родини чекають на своїх рідних, які перебувають в подібних умовах. Я хочу ще раз підкреслити, що ми не одні в такій ситуації. Ще багато родин чекають на своїх рідних, які знаходяться в ув’язненні в Росії», – поділився емоціями Петро Вигівський.

Окремо хочемо наголосити, що родичі політв’язнів, правозахисники та активісти постійно зіштовхуються з проблемами та перепонами на «внутрішньому фронті». Ось як коментує одну з них Петро Вигівський: «Головна проблема – це неприйняття в Україні закону про захист політв’язнів. Ми вже багато років за нього боремося і б’ємося, але жодна влада так і не спромоглася його прийняти. Від цього закону залежить дуже багато. Місяць тому ми проводили акцію під Офісом Президента, але результат один – нічого не відбувається».

«Матеріальної підтримки від держави немає. Декілька разів ми дуже обережно намагалися підняти це питання. Ніякої реакції не було. Попри це, нам зараз важливіше, щоб Валентину допомогли повернутися додому. Однак, як бачимо, це питання не стоїть на порядку денному. Вони не зацікавлені? Вони не мають відповідей? Вони думають, що нічого не можуть зробити? Я гадаю, все разом», – розповів нам брат Валентина.

Дякуємо усім, хто долучився до проведення акції! Ми були приємно вражені неабиякою увагою журналістів до цієї події. Наше спільне завдання – не давати темі політв’язнів загаснути, а також допомогти їхнім родичам бути почутими.

Друзі, кожен з нас може поздоровити та підтримати Валентина надіславши йому листа на адресу:

ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской области, пос. Утробино, Кировская обл., Россия, 613040

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

twelve − six =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля