Звернення до Президента Зеленського щодо відсутності комунікації з рідними політв’язнів та відсутності підтримки з боку держави

Шановний Пане Президенте, це звернення – вимушений крок у відповідь на відсутність інформації про боротьбу України за долі наших рідних – політичних в’язнів Кремля.

2019 рік став для нас багатим на гарні новини: у вересні відбулося звільнення з Росії та тимчасово окупованого Криму 11-ох політв’язнів, полонених моряків, а у грудні – військовополонених та заручників з Донбасу. З грудня 2019 Ви та Ваша команда неодноразово заявляли, що досягли домовленостей у перемовинах з владою РФ про обмін «всіх на всіх» і скоро політв’язні Кремля будуть повернуті в Україну. Спочатку строки повернення обмежувалися груднем 2019-ого, потім березнем 2020-го, а на днях Ви заявили що звільнення відбудуться після закінчення пандемії. Нас обурює медійна гра на наших почуттях, яка запускається з кожною новою обіцянкою про строки звільнення, яка кожного разу не справджується. Кожна нова обіцянка Вашої команди в контексті звільнення політв’язнів – ще болючіша, тому що, як правило, сформульована у дуже загальних формулюваннях та знову і знову не справджується.

Не тільки існування домовленостей з РФ щодо звільнення політв’язнів викликають у нас глибокі сумніви, але й начебто відданість у питаннях підтримки збоку держави самих політв’язнів в ув’язненні. У 2020 році з невідомих нам причин припинила свою роботу Робоча група при Офісі Президента з питань політв’язнів, полонених та безвісти зниклих. Припинилися будь-які контакти з рідними політв’язнів збоку Офісу Президента та будь-яке інформування відносно процесів визволення наших рідних з незаконного ув’язнення в РФ. Припинилося фінансування адвокатів збоку МЗС по деяким політичним справам. Припинилися розгляд заяв родичів у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій. Залишається невирішеним питання оплати адвокатів політв’язням, що ув’язнені на території Криму, яке має відбуватися через Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій. Досі не внесений Вами у Верховну Раду законопроект про соціальний та правовий захист незаконно ув’язнених громадян України, що був підготовлений та поданий Вам на розгляд ще у листопаді 2019 року.

Просимо Вас здійснити невідкладних для вирішення зазначених проблем, а саме:

  1. Провести зустріч з родинами політв’язнів Кремля та чесно розповісти про хід перемовин з РФ і справжні перспективи звільнення наших рідних з незаконного ув’язнення.
  2. Покласти обов’язки на одного з членів Вашої команди щодо здійснення системних комунікацій з рідними політв’язнів Кремля щодо стану справ з процесами перемовин.
  3. Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про соціальний та правовий захист незаконно ув’язнених громадян України.
  4. Допомогти у питаннях розмороження виплат матеріальної допомоги та оплати послуг адвокатів політв’язням Кремля збоку Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства закордонних справ.

Запевняємо Вас, що політичні в’язні чекають на своє звільнення, змучені тортурами, хворобами, нестерпними умовами російських в’язниць. Сподіваємося на Вашу підтримку та вирішення викладених у цьому листі питань.

З повагою та з великою надією, родини політичних в’язнів Кремля.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

4 + two =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля