ЗАЯВА правозахисних і медійних організацій з приводу заборони в’їзду до Криму журналіста Тараса Ібрагімова

Співробітники Прикордонної служби ФСБ Росії заборонили українському журналісту Тарасу Ібрагімову в’їзд на територію Кримського півострова і до Російської Федерації на 34 роки, до 30 травня 2054 року. Це сталося 18 січня 2020 року, коли журналіст намагався в’їхати до окупованого Криму.

Ібрагімов пов’язує заборону на в’їзд зі своєю журналісткою діяльністю і висвітленням політично мотивованих судових процесів над кримськими татарами в Криму і в Росії. Він повідомив, що конкретні причини заборони не були зазначені ні в постанові, ні в усному поясненні.

Тарас Ібрагімов працював у Криму з 2016 року. Співпрацюючи з низкою українських ЗМІ, він висвітлював політично мотивовані судові процеси, такі як “справа 26 лютого”, справи Ільмі Умерова, Хізб ут-Тахрір, “справа українських диверсантів” та інші, а також надавав інформацію про обшуки, арешти і викрадення, які відбуваються в Криму. Він залишався одним із небагатьох українських журналістів-фрілансерів, які продовжували їздити до окупованого Кримського півострова.

Нагадаємо, це вже не перший випадок заборони в’їзду до Криму українським журналістам, які висвітлюють репресії і порушення прав людини. Так, 24 листопада 2018 року окупаційна влада на десять років заборонила в’їзд до Криму українській журналістці Альоні Савчук. 18 лютого 2019 року в’їзд до Криму було також на дев’ять років заборонено фотожурналістці Аліні Смутко.

Такими діями держава-окупант Російська Федерація намагається перетворити Крим в “інформаційне гетто” і позбачити можливості працювати там навіть тих нечисленних фрілансерів, які незважаючи на ризики і загрози, продовжували їздити до окупованого півострову. Це є порушенням статті 10 і статті 2 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

У зв`язку з цим вимагаємо від Російської Федерації:

Припинити переслідування незалежних журналістів в Криму, скасувати заборону на в’їзд та забезпечити безперешкодний доступ до Криму українським журналістам, щоб вони могли вільно виконувати свою роботу.

Закликаємо органи державної влади України:

Розпочати кримінальне провадження за фактом незаконної заборони в’їзду до Криму журналісту Тарасу Ібрагімову, а також усіх інших фактів перешкоджання незалежній журналістській діяльності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму.

Ми звертаємося до міжнародних організацій та урядів демократичних країн і просимо:

Засудити дії Російської Федерації щодо заборони в”їзду українських журналістів до Криму та вимагати припинення перешкоджання діяльності незалежних мас-медіа в Криму.

Посилити тиск на російську владу з метою припинення переслідування журналістів, блогерів та активістів.

Запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму та перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за систематичні грубі порушення прав людини в окупованому Криму, зокрема свободи слова.

ZMINA. Центр прав людини
Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group
Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ
Медійна ініціатива за права людини
Об’єднання родичів політв’язнів Кремля
Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод
Крим_ SOS
Інститут Масової Інформації (ІМІ)
Детектор медіа
Правозахисний центр “Дія”
Платформа прав людини

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

thirteen − 7 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля