Об’єднання родичів політв’язнів зустрілося з Президентом України Володимиром Зеленським

Голова Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котелянець, разом з правозахисниками Української гельсінської спілки з прав людини, Медійної ініціативи з прав людини, Кримської правозахисної групи та Центру громадянських свобод зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським.
«Ми запросили вас усіх, щоб вислухати, обмінятися думками та зрозуміти, як можна прискорити повернення наших хлопців. Я дякую, що ви тут зібралися», – звернувся Володимир Зеленський до учасників зустрічі, що відбулася 30 травня.
Глава держави повідомив, що за останні кілька днів він провів зустрічі та наради з Уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою, начальником Генерального штабу Русланом Хомчаком та колишніми представниками України у Тристоронній контактній групі, щоб детально розібратися у питанні звільнення українців.
Президент наголосив на важливості співпраці влади, родичів полонених і представників громадськості, які борються за визволення полонених.
«Нам необхідна консолідована позиція та координація зусиль усіх правозахисників, представників громадських організацій, волонтерів заради повернення наших полонених додому», – підкреслив Володимир Зеленський.
«Говорили про конкретні кроки, які держава має зробити вже зараз, щоб підтримати заручників, їх родини та сприяти їх визволенню. Поки що не хочеться писати переможних гасел, бо такі зустрічі у нас були і в минулі роки, просто з іншими політичними гравцями. Нам багато обіцяли, до виборів чекали, що виконають, але не виконали. Тому хочеться бути прагматичним. Володимир Олександрович підтримав наші пропозиції по створенню Координаційної Ради з питань звільнення заручників, Уповноваженого з підтримки заручників та сприяння звільненню, а також законопроект про статус заручників, яким Україна визнає наших рідних жертвами російської агресії та зобов’язується захищати і надавати підтримку. Домовилися про співробітництво по всім питанням. Будемо чекати конкретних кроків, але зустріч мені сподобалася. Мало емоцій, багато конструктиву. Ми просто говорили про КОНКРЕТНІ ДІЇ, от що треба зробити вже завтра. А не про “ключі у путіна” і “ми робимо все можливе», – зазначив Котелянець.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5 × 5 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля