Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля

13 травня, активісти та родичі українських політв’язнів Кремля провели під будівлею Верховної Ради акцію “Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля”. Вони вийшли з пікетом під будівлю Верховної Ради з плакатами, що закликають ухвалити законопроект №8205 про захист заручників Кремля і не ухвалювати альтернативний йому №8337. Вони також принесли під будівлю парламенту унітаз.

За словами організаторів акції, вони вирішили її провести, оскільки дізналися, що законопроект №8337 “Про внесення змін до Закону України “Про боротьбу з тероризмом”(щодо основ соціального захисту заручників)” внесений до порядку денного роботи парламенту на поточний тиждень (13- 17 травня 2019 р.). Вони переконані: “цей законопроект тільки імітує захист заручників Кремля, але насправді не захищає ні політв’язнів, ні військових або цивільних заручників, ні їхні сім’ї”.

“Законопроект №8205 визначає перелік гарантій, що надається заручникам на окупованій території або в РФ, і в цьому аспекті задовольняє як родичів, так і громадські, правозахисні організації (за умови внесення в нього низки важливих поправок). Цей законопроект був рекомендований до підтримки ВР у першому читанні Комітетом з прав людини. Законопроект – №8337 пропонує внести соціальний захист заручників за допомогою доповнення відповідними статтями законодавства про боротьбу з тероризмом. Він не передбачає підтримки, якої потребують заручники протягом ув’язнення. Родичі заручників, правозахисні організації, незалежні юристи неодноразово виходили з комунікаціями до депутатів, пояснювали, що закон №8337 не вирішує проблем заручників. Ми просили не вносити його до порядку денного і не виносити на голосування. Замість цього підтримати законопроект № 8205. Він реально може полегшити долю політв’язнів, якщо в нього будуть внесені необхідні поправки (а вони вже розроблені громадськими організаціями) перед другим читанням”, – пояснили організатори акції, зазначивши, що раніше було досягнуто домовленостей з парламентаріями про підтримку законопроекту №8205, але замість цього до порядку денного потрапив інший законопроект.

“Закнопроект №8337, який зараз намагаються протягнути на голосування, дає настільки розмите визначення поняттю “заручник”, що під нього не підпадає ні Сенцов, ні Балух, ні Панов, ні Гриб, ні хто-небудь з політв’язнів або заручників ОРДЛО. Цей закон надає монопольні повноваження СБУ вирішувати хто є заручником, а хто ні (це суперечить функціоналу СБУ). І цей закон не передбачає взагалі ніякої підтримки сім’ям у період, коли політв’язень, військовополонений або цивільний заручник перебуває в полоні. Тобто автори закону вважають, що держава має допомагати тільки тоді, коли людина вже звільнена. А як же оплата адвокатів для політв’язнів, поїздки до них на зустрічі, контроль їхнього стану, побачення, передачі, медична допомога? Хто з них залишиться живий, якщо допомоги не буде в період їх ув’язнення? Чому обіцянки сім’ям заручників (політв’язнів, військовим і цивільним заручникам ОРДЛО) про підтримку закону вкотре “зливають”?” – заявляють організатори акції.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

10 − 4 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля