Фільм “Заручники Путіна” показали в Лондоні: у парламенті та кінотеатрі

Документальний фільм про українських політв’язнів Кремля, “Заручники Путіна”, був 11 березня показаний в лондонському кінотеатрі мережі Vue Cinema (Sheherd’s Bush), а також 12 березня в Палаті Представників Парламенту Великобританії, повідомляє LetsMyPeopleGo. Покази супроводжувалися дискусією із кінорежисером Пьотром Маліновські, продюсеркою Алею Шандрою, правозахисницею Марією Томак, та адвокатом Ніколаєм Полозовим, який захищав українських політв’язнів Надію Савченко, Ільмі Умерова, Ахтема Чийгоза та Хайсера Джемілєва, а зараз координує роботу групи адвокатів, які захищають інтереси 24 українських військовополонених моряка, захоплених Росією в Чорному морі в листопаді 2018.

Серед відвідувачів показ в парламенті були присутні депутати обидвох палат парламенту, колишній міністр оборони Великобританії Майкл Феллон, журналісти та правозахисні активісти. Показ був організований Товариством Генрі-Джексон разом із Британсько-Українським Товариством. В дискусії, окрім делегації правозахисників, режисерів, та адвокатів, взяли участь Ендрю Фоксвел з Товариства Генрі-Джексон та голова групи дружби з Україною Джон Віттінгдейл.

Теми дискусій стосувалися феномену українських заручників Кремля, які не обмежуються політв’язнями, а включають також і полонених на Донбасі й військовополонених моряків, а також можливих шляхів їх звільнення. Зокрема, українська делегація звертала увагу на те, що для звільнення політв’язнів досі немає міжнародної платформи, а санкції проти російських високопосадовців, винуватих у взятті заручників, можна було би приймати в пакеті з санкціями по акту Магнітського або його варіанту на рівні ЄС – Європейського глобального акту прав людини – який зараз обговорюється всередині ЄС.

Фільм “Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля” був створений польськими кінорежисерами Божидаром Паянком та Пьотром Маліновські на замовлення ГО Euromaidan Press за фінансової підтримки посольства Великобританії до України. Фільм на прикладі особистих історій трьох політв’язнів – Євгена Панова, Павла Гриба, Бекіра Дегерменджі – розповідає про феномен українських політв’язнів Кремля, яких наразі більше ніж 70. Ми вдячні посольству України до Великобританії за організацію цієї поїздки.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

7 − four =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля