Клиха відправили на планове лікування у Челябінськ

За інформацією російської правозахисниці Тетяни Щур, український політв’язень в Росії Станіслав Клих переведений в Челябінськ «на планове лікування», повідомляє Укрінформ.

«Станіслав Клих знаходиться на плановому лікуванні в ЛВУ-3 (лікувально-виправної установи) в Челябінську. Туди він був направлений з Магнітогорської тюремної психоневрологічної клініки, де він відмовився від лікування. Ставлення в ЛВУ-3 йому минулого разу сподобалося. Але це за контрастом з в’язницею і ОПЛ (Обласна психіатрична лікарня в Магнітогорську)», – розповіла Щур.

Вона уточнила, що в даний час немає можливості направити до Клиха адвоката правозахисної організації, оскільки той зайнятий іншим процесом на виїзді. Однак, на думку правозахисниці, зараз слушний час, щоб український омбудсмен Людмила Денісова зробила запит свого колеги в РФ і та направила до Клиха представників челябінської Громадської спостережної комісії. «Тоді отримали б картинку, як було з Кольченком після відвідування УПК», – резюмує Щур.

Як повідомлялося, в 2016 році українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха засудили до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. За версією російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і в 1994-1995 роках воювали у складі бандформувань в Чечні. При цьому Клих заявив, що ніколи не був у Чечні.

Пізніше стало відомо, що стан його психічного здоров’я сильно погіршився через тортури у в’язниці. За словами матері Клиха, Станіслава катували в Росії, змушуючи давати свідчення проти екс-прем’єра Арсенія Яценюка.

В середині грудня 2018 року Клих написав лист російській активістці Марії Рябіковій, в якому розповів про критичну ситуацію з його здоров’ям, у зв’язку з чим його переводили з місця відбування строку в Верхньоуральску в лікарні Челябінська.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

14 − eleven =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля